Najlepšie špionážne kamery na trhu: TOP #15 tipy

Najlepšie špionážne kamery na trhu: TOP #15 tipy pre Vás.. Prinášame Vám prehľad - tie najužitočnejšie spy kamery, ktoré boli vyrobené. Zároveň Vám prinášame aj praktické tipy ako a kde je najlepšie umiestniť spy kameru, či otázky ohľadom zákonnosti použitia.

Potrebujete skrytú kameru, aby ste zaznamenali niečo tajne alebo diskrétne? Máte rodinu, ktorú chcete chrániť alebo potrebujete ustrážiť svoj majetok? Skryté kamery sú často potrebné práve na odsledovanie situácie, bez toho aby niekto vedel, že to monitorujete a nahrávate, alebo keď je potrebné zaznamenať niečo vzdialené, keď sa práve nemôžete na tom mieste nachádzať. Tam kde je jednoduchý monitorovací kamerový systém príliš veľký a viditeľný na zaznamenávanie v tajnosti, tak tam malé alebo skryté špionážne kamery môžu byť pre Vás ideálnym riešením.

Existuje mnoho dôvodov, prečo používať skryté kamery alebo špionážne kamery. Spy kamery sú veľmi užitočné ako pomoc pri sledovaní a ochrane blízkych. Takže ak máte starších rodičov alebo malé dieťa, aby ste mohli vidieť, ako sa im darí a ako je o nich postarané, keď nie ste s nimi, kamera môže byť rozhodujúca pri zisťovaní, či je vaša rodina v bezpečí. Ak práve riešite nejaké spory, môže byť užitočné natočiť výmeny, stretnutia či diskusie aby sa zabránilo pochybeniu. Takisto aj napríklad také rozvody môžu byť veľmi chaotické a môže byť veľmi užitočné mať záznam udalostí ku právnej ochrane. Ak máte problémy s obvinením či väzbou, nahrávka ukáže či dokáže súdom, veci tak ako sa skutočne stali a to môže byť rozhodujúci faktor.

Takže, ak si myslíte, že by bolo užitočné pre vás mať skryté nahrávky, neváhajte použiť skryté špionážne kamery. Spy kamera je ľahko použiteľná a cenovo dostupná. Ak chcete byť dobrý kameraman, tak osoba, ktorá je snímaná si nesmie byť vedomá toho, že je nahrávaná. Takže špionážna kamera musí byť nenápadná, splynúť s pozadím, alebo môže byť ľahko skrytá v niečom tak, aby v žiadnom prípade nebola nápadná. Špionážna technika je v dnešnej dobe veľmi používaná.

Takže, nech sa páči, tu sú naše tipy pre Top 15 zoznam skrytých kamier počnúc kamerami, ktoré môžete ľahko skryť až po kamery dobre skryté v obyčajných veciach.

 

#15 Mikro Full HD kamera 2x2cm s detekciou pohybu a 4 IR LED

mikro full hd kamera

Mikro Full HD kamera s detekciou pohybu a 4 IR LED pre nočné videnie​. Táto Kamera má naozaj miniatúrne rozmery 2x2 cm a váhu len 32 gramov a dá sa využiť ako špionážna kamera. Je veľmi šikovná a ľahko sa dá nenápadne skryť. Môžete ju nosiť vždy pri sebe a pomocou štipcového držiaka pripevniť na rôzne miesta. Kamera sa dá pripojiť aj na powerbank a disponuje detekciou pohybu vďaka čomu šetrí miesto na pamätovej karte s podporou do 32GB.

 

#14 Mini Full HD kamera Wifi s 120° uhlom + Extra výkonné IR LED až do 10 metrov

mini kamera s nočným videním

Mini Full HD kamera Wifi s 120° uhlom + Extra výkonné IR LED až do 10 metrov – výkonná mini kamera s extra silným nočným videním zaujme svojou kompaktnosťou, kvalitou obrazu a spracovaním. Aj cez svoje malé rozmery 28,5mm šírka x 37mm výška ide o plnohodnotnú kameru. S pribaleným držiakom, ktorý je možné otáčať o 360°, si môžete kameru pripevniť na stenu, stôl a podobne. Kamera disponuje kvalitnou optikou, ktorá sa postará o kvalitné video zábery vo FULL HD kvalite s rozlíšením 1920*1080p. Jej najlepšou vlastnosťou je, že IR ledky vôbec nie je vidno (ani jemný červený odlesk) teda v tme zostáva absolútne skrytá. Zachytené zábery sa ukladajú na micro SD kartu podporovanej až do veľkosti 128 GBOvládanie kamery je možné cez mobilný telefón prostredníctvom WiFI pripojenia. Po spárovaní možete vo Vašom smartfóne cez aplikáciu sledovať v reálnom čase záznam z kamery a taktiež nastavovať jednotlivé funkcie kamery, či sťahovať fotky a videá priamo do smartfónu.  V aplikácií môžete nastaviť funkciu detekcie pohybu a následne, keď senzor zachytí pohyb v monitorovanej miestnosti, tak kamera vytvorí fotografiu a pošle ju priamo do Vášho smartfónu s upozornením.
 

#13 Hodiny na stenu s FULL HD kamerou + WiFi a detekciou pohybu

spy kamera v nastennych hodinach

Hodiny na stenu s FULL HD kamerou + WiFi a detekciou pohybu – o tom že hodiny na stenu nemusia byť len obyčajnými hodinami vás presvedčí tento hi-tech kúsok. Špionážne hodiny na stenu pôsobia na prvý pohľad úplne normálne, ale opäť majú v sebe zabudovanú skrytú kameru. Moderný dizajn nástenných hodín z nich robia skvelým doplnkom do každej domácnosti, kancelárie, čakárne aby ste mali dohľad nad monitorovaným priestorom. Kamera v hodinách poskytuje nahrávanie záberov vo vysokom rozlíšení Full HD 1920 x 1080 so zvukom a taktiež vytváranie fotografií v rozlíšení 4032 x 3024. Sledovať obraz v reálnom čase môžete hocikedy a hocikde pomocou Vášho mobilného telefónu. Zachytené záznamy vždy prechádzajú kompresiou H.264 pre zníženie veľkosti súborov a následne sa ukladajú na micro SD kartu podporovanú do veľkosti až 128 GB. Bezpečnostná IP kamera v hodinách je vhodná hlavne do domácnosti na monitorovanie domu, bytu, detí, domácich zvierat, ale nájde svoje využitie aj v iných vnútorných priestoroch, kde chcete mať dohľad počas Vašej neprítomnosti, nakoľko vďaka pohybovému senzoru budete vždy upozornení o neočakávanej návšteve formou notifikácie priamo na Váš mobilný telefón.
 

#12 AC/DC adaptér USB s FULL HD kamerou + WiFi + nočné videnie + 128GB micro SD podpora

spionazna kamera v nabíjačke

AC/DC adaptér USB s FULL HD kamerou + WiFi + nočné videnie + 128GB micro SD podpora – je špionážna kamera ukrytá v adaptéry, ktorá vďaka svojmu spracovaniu pôsobí úplne nenápadne. Stačí že adaptér zapojíte do zásuvky a môžete pohodlne sledovať dianie v miestnosti. Okrem toho, že sa jedná o kameru ide aj o plnohodnotný adaptér, ktorý je možné aj plnohodnotne využívať. Objektív kamery je totiž skrytý za tmavým plexisklom (kde je ukrytých aj 16x diód pre NOČNÉ VIDENIE, ktoré však vôbec v noci nesvietia ako klasické IR LED) a pamäťová karta sa ukrýva v tele nabíjačky pod odnímateľným krytom. Kamera má k dispozícií funkciu WiFi vďaka čomu si viete skrytú kameru spárovať s Vašim smartfónom cez aplikáciu (dostupná pre iOS, Android) a následne si môžete nastavovať rôzne funkcie snímania kamery prípadne sledovať obraz priamo z kamery. Kamera sa aktivuje do pohotovostného režimu po zapojení adaptéru do siete a spúšťa nahrávanie videa len pri detekcii pohybu. Funkcia detekcie pohybu šetrí miesto na pamäťovej karte. Pri zaplnení micro SD karty sa automaticky začnú vymazávať najstaršie záznamy (záznam v slučke) čo zaručuje nepretržitý chod zariadenia. Záznamy sa ukladajú na micro SD/TF kartu s maximálnou kapacitou až do 128 GB. Jedná sa o naozaj kvalitné a nenápadné spracovanie skrytej kamery v nabíjačke.
 

#11 Pero s kamerou FULL HD + podpora micro SD do 32GB

spy kamera v pere

Pero s kamerou FULL HD + podpora micro SD do 32GB – ďalším predmetom, ktorý máme každý deň pri sebe a je výbornou kamuflážou pre špionážnu kameru je pero. Výhodou tohto pera je že kameru je možné zakryť posuvným plastovým krytom a tak absolútne eliminovať akékoľvek podozrenie. Ako pri všetkých našich produktoch aj toto pero platí že ho viete využívať na klasické písanie. Videá zhotovuje vo Full HD 1080p pri 30 snímkach za sekundu s kompresiou videa H.264. Pero je vybavené aj mikrofónom, dobíjacou batériou a podporou microSD kariet do 32 GB. Pero je vhodné na nahrávanie v interiéri alebo exteriéri. Ovládanie pera je veľmi jednoduché pomocou jediného tlačítka. Dlhým podržaním tlačítka na hornej časti sa dostane kamera do pohotovosti čo signalizuje nenápadný modrý LED indikátor, ktorý je na opačnej strane pera ako kamera, aby ostal pred zrakom okolia ukrytý. Stlačením tlačítka sa začne nahrávanie videa a opätovným stlačením sa nahrávanie zastaví a video sa uloží na internú pamäť. 
 

#10 Hodinky s kamerou špionážne s Full HD + IR LED + 32GB Pamäť

spy hodiny s kamerou

Hodinky s kamerou špionážne s Full HD + IR LED + 32GB Pamäť. Skrytá kamera v hodinách s ktorou zachytíte všetko dôležité kedykoľvek a kdekoľvek. Tieto špionážne hodinky sú high-tech kombinácia módnych hodiniek a skrytej spy kamery. Špionážne hodiny sú vyrobené z kvalitných pevných materiálov, vyzerajú štýlovo a hodia sa každému človeku pri každej príležitosti. Vstavaná pamäť až 32GB vám zaručí dostatočnú kapacitu pre video, zvuk a fotky a nemusíte sa báť, že by vás v nejakom ohľade obmedzovala. Hodinky majú zabudované až 4 vysoko-svietivé IR LED diódy, ktoré využijete hlavne pri slabých svetelných podmienkach. Pomocou týchto hi tech hodín môžete zaznamenávať fotky aj videá na vašich výletoch, snímať dôležité informácie napríklad z prednášok alebo robiť fotky a videá akéhokoľvek druhu kedykoľvek a kdekoľvek. Zaznamenaný materiál viete potom jednoducho presunúť do PC pomocou pribaleného USB kábla.
 

spionazna kamera v powerbanku

Spy kamera v PowerBank 5000 mAh + Full HD kamera s nočným videním + WiFi P2P – plní okrem funkcie externej batérie aj funkciu skrytej kamery. Powerbank v dnešnej dobe patrí k úplne bežným predmetom, a tak vás nikto nebude podozrievať z toho, že by mohlo ísť o skrytú kameru. Jedná sa o špionážne zariadenie, ktoré ponúka nepozorované snímanie so zvukom a pomocou funkcie P2P a vďaka WiFi pripojeniu môžete sledovať v priamom prenose (stream), alebo ovládať jednotlivé funkcie na ďiaľku prostredníctvom mobilného telefónu a príslušnej aplikácie (iOS, Android). Zachytené video zábery si môžete ukladať na pamäťovú SD kartu, ktorú zariadenie podporuje do veľkosti až do 128 GB. Spy powerbank zachytáva snímky a videá v rozlíšení  1920x1080p pri snímkovaní 25 fps. V horších svetelných podmienkach napomáha externej nabíjačke s kamerou nočné videnie  na vzdialenosť až 6m. ​Zariadenie je vybavené senzorom snímania detekcie pohybu a v prípade zachytenia akéhokoľvek pohybu obdržíte notifikačné upozornenie prostredníctvom mobilnej aplikácie, pomocou ktorej je možné spustiť živý prenos v monitorovanom priestore a sledovať možného páchateľa. 
 

#8 Dotykové špiónske okuliare s HD kamerou a dotykovým ovládaním + P2P živý prenos videa + WiFi

okuliare so skrytou kamerou
 

Dotykové špiónske okuliare s HD kamerou a dotykovým ovládaním + P2P živý prenos videa + WiFi - patria medzi TOP špionážnu techniku na trhuVhodné su pre každého, kto potrebuje nenápadne zaznamenať video či zvuk a to za každých okolností a kdekoľvek. Môžete nahrávať dianie okolo a to úplne nepozorovane a to vďaka kamere v okuliaroch. Na ich ovládanie využívate len dotyk, čo pridáva na nenápadnosti tohto gadgetu. Špiónske okuliare využijete naozaj kdekoľvek a kedykoľvek. Ďalšou výhodou je živý prenos cez WiFi pripojenie priamo do Vášho mobilného telefónu. Kamera nie je viditeľná voľným okom ani pod žiadnym uhlom, alebo v protisvetle. V okuliaroch je zabudovaný pohybový senzor, ktorý dokáže zachytiť pohyb a následne Vás upozorniť formou notifikácie priamo na Váš mobil prostredníctvom aplikácie. Užitočná funkcia v prípadoch, keď potrebujete opustiť kanceláriu, ale zároveň si potrebujete byť istý, že počas neprítomnosti nikto nenavštívi Váš pracovný stôl. Snímaný obraz sa zaznamenáva vo vysokom Full HD rozlíšení 1920 x 1080p pri 30fps na microSD kartu do maximálnej kapacity až do 64 GB. Vďaka ich univerzálnemu vzhľadu sa prispôsobia každému vášmu outfitu a nepôsobia rušivo. Kamera v okuliaroch je napájaná 280 mAh batériou.
 

#7 4K Wifi luxusná kamera skrytá v kľúči od auta s podporou až do 128GB micro SD

spionazna kamera v kľúči od auta

4K Wifi luxusná kamera skrytá v kľúči od auta s podporou až do 128GB micro SD - určite patrí do rodiny špičkových špionážnych gadgetov. Jej najväčšou prednosťou je zaznamenávanie videí v 4K pri snímkovaní 25 fps. Kľúč od auta aj kľúčenka  majú detailné a kvalitné spracovanie, čo pridáva ich dôveryhodnosti. Okrem nahrávania je s kľúčom možné aj fotografovať. Kamera je zabudovaná v odolnom púzdre a ponúka možnosť wifi prepojenia čo znamená že záznam z nej viete sledovať aj na diaľku odkiaľkoľvek kde máte prístup na internet. Dáta sa ukladajú na mikro SD/TF kartu do max. kapacity 128 GB. Kamera je napájaná vstavanou 900 mAh lítiovou batériou dobíjanou cez micro USB. Životnosť batérie na jedno nabitie do 1,5 hodiny. Kameru je však možné zapojiť do sieťového USB adaptéra a takto vie nahrávať nepretržite. Kľúč so skrytou kamerou sa po pripojení cez USB k PC správa ako prenosný USB flash disk. Vďaka jej precíznemu spracovaniu je veľmi nepravdepodobné, že by ktokoľvek z vášho okolia spozoroval, že máte pri sebe zariadenie schopné nahrávať videá, či fotiť. V balení nájdete množstvo príslušenstva.
 

#6 Okuliare s kamerou špionážne - FULL HD + P2P živý prenos videa + Wifi

okuliare s kamerou

Okuliare s kamerou špionážne - FULL HD + P2P živý prenos videa + Wifi - Elegantné spy okuliare poskytujú nepozorované nahrávanie okolia a zároveň sú štýlovým doplnkom pre bežné nosenieS týmito špionážnymi okuliarmi nahrávate presne to čo vidíte a zároveň máte voľné ruky aby ste nevzbudzovali podozrenie. Ich výhodou je živý prenos cez WiFi pripojenie priamo do Vášho mobilného telefónu cez aplikáciu, ktorá je voľne dostupná pre Android a iOS.  Vďaka podpore P2P je možné okuliare pripojiť na internet pomocou mobilného telefónu cez ktorý vytvoríte WiFi Hotspot a umožniť tak sledovanie živého záznamu na internete pre Vašich priateľov. 

 Snímaný obraz sa zaznamenáva vo Full HD rozlíšení 1920 x 1080p pri 25fps na microSD kartu do maximálnej kapacity až 128 GB. Okuliare sú vybavené integrovanou dobíjateľnou batériou s kapacitou 220 mAh. Špionážne okuliare majú širokú škálu využitia pretože ich môžete použiť aj na dovolenke, počas koncertu, pri športe alebo aj iných aktivitách, kedy si chcete zaznamenať svoje zážitky, či zdokumentovať nekalú činnosť.
 

kamera v budíku 4k

Wi-Fi špionážna 4K kamera ukrytá v budíku + detekcia pohybu + nočné videnie 8 IR – štýlový dizajnový budík je skvelým nenápadným pomocníkom pre sledovanie diania vo vašom dome, byte či kancelárií. Okrem štýlového vzhľadu disponuje aj skrytou kamerou, vďaka ktorej môžete nenápadne sledovať priestor, kde budík umiestnite. Dizajnový budík v sebe ukrýva výkonnú 4K skrytú kameru s rozlíšením videa v ultra HD kvalite. Záznam sa ukladá na mikro SD kartu, s podporou až do 128GB. Na budíku sa zobrazuje aktuálny čas. Kamera sa napája pomocou dobíjateľnej batérie s kapacitou 1600mAh a výdržou až do 3 hodín nahrávania. Budík môžete napájať aj priamo zo siete, pomocou mikro USB kábla pre neobmedzený čas prevádzky. Spy kamera v budíku má funkciu detekcie pohybu – čo znamená, že pokiaľ zachytí pohyb začne nahrávať. Má nočné videnie, pre nahrávanie po tme s 8 IR LED svetlami. Vďaka bezdrôtovému Wi-Fi pripojeniu, môžete prepojiť kameru s Vašim smartfónom, alebo tabletom. Prostredníctvom mobilnej aplikácie potom môžte kameru ovládať, nastavovať a prezerať si uložené videá a snímky, alebo pozerať "live stream" živý prenos obrazu a zvuku z kamery. Kamera dokáže vysielať prenos do mobilu a nahrávať ho na mikro SD kartu naraz. Aplikácia je kompatibilná s operačným systémom iOS a Android.
 

spionazna kamera v reproduktore

Stereo Bluetooth reproduktor s FULL HD kamerou WIFI a 330° otočným objektívom je plnohodnotným bluetooth reproduktorom, ktorý ma v sebe zabudovanú skrytú kameru. Stereo reproduktor môžete klasicky využívať na počúvanie hudby, no dokonale poslúži aj ako kamera na sledovanie vášho bytu, domu či obchodnej prevádzky. Reproduktor s kamerou disponuje otočnou 330° hlavicou, nočným videním a detekciou pohybu. Môžete ho umiestniť na poličku, stôl a následne pozorovať v reálnom čase dianie v miestnosti kde sa nachádza reproduktor. Bezpečnostnú kameru je možné pripojiť k domácemu routru cez WIFI alebo P2P čo Vám umožní sledovať obraz hocikedy a hocikde pomocou Vášho mobilného telefónu. Zachytené zábery prechádzajú kompresiou H.264 pre zníženie veľkosti súborov a následne sa ukladajú na micro SD kartu podporovanú do veľkosti až 128 GB. Optika poskytuje vysoké rozlíšenie Full HD 1920 x 1080 a preto Vám neuniknú žiadne detaily zo snímaných záberov. Spy reproduktor disponuje 5000 mAh batériou.
 

#3 LED Stolová lampa s Wifi FULL HD kamerou a 330° otočným objektívom

wifi kamera v lampe

LED Stolová lampa s Wifi FULL HD kamerou a 330° otočným objektívom spolu s detekciou pohybu a nočným videním robí z tejto lampy skvelého nepozorovateľného strážcu pre interiérové použitie. Zabudovaná kamera v lampe nahráva zábery vo vysokom rozlíšení Full HD 1920 x 1080 a je umiestnená na rotačnom objektíve (ktorý si môžete na diaľku ovládať) čo umožňuje nastaviť uhol snímania. Funkcie lampy sa ovládajú prostredníctvom voľne dostupnej aplikácie kde si môžete zvoliť ľubovoľnú farbu svietenia lampy pre príjemne ambientné osvetlenie, taktiež môžete meniť uhol snímania posúvaním prsta na smartfóne alebo približovať obraz alebo sa rozprávať na diaľku vďaka obojsmernej komunikácií. Bezpečnostnú kameru je možné pripojiť k domácemu routru cez WIFI alebo P2P čo Vám umožní sledovať obraz hocikedy a hocikde pomocou Vášho mobilného telefónu. Zachytené záznamy vždy prechádzajú kompresiou H.264 pre zníženie veľkosti súborov a následne sa ukladajú na micro SD kartu podporovanú do veľkosti až 128 GB. Pri spozorovaní nechceného pohybu, vás kamera automaticky upozorní prostredníctvom notifikácie v aplikácií.
 

#2 Mini Budík kamera HD s Wifi + IR LED + Detekcia pohybu + AC/DC napájanie

mini budík s kamerou

Budík s kamerou FULL HD s IR LED + WiFi + P2P je doplnený o monitorovanie pohybu a senzory pre detekciu teploty a vlhkosti ovzdušia v priestore. Svojím elegantným prevedením v lesklej čiernej farbe sa hodí do každého druhu interiéru bez pochybnosti, že sa jedná o zariadenie so skrytou kamerou. Kvalitný displej na budíku zabezpečuje bezproblémovú čitateľnosť poskytovaných údajov aj pri intenzívnom dennom svetle. Zabudovaná skrytá kamera zaznamenáva videá vo Full HD rozlíšení 1920 x 1080 so zvukom a vďaka IR LED nočnému videniu na vzdialenosť až 6 metrov budete mať kvalitný obraz aj v noci. 

Všetky funkcie skrytej kamery môžete ovládať na diaľku prostredníctvom voľne dostupnej aplikácie pre smartfóny (iOS, Android) cez ktorú môžete sledovať zábery v reálnom čase a meniť nastavenia kamery. Digitálny budík disponuje aj funkciou detekcie pohybu, ktorá slúži na spustenie nahrávania záznamu pri zachytení pohybu v priestore. Ide o skvelú funkciu vďaka ktorej Vám neunikne žiaden dôležitý záber, nakoľko budú zachytené len zábery počas aktivity. Zachytené záznamy prejdú kompresiou H.264 pre zníženie veľkosti súborov a následne sa ukladajú na micro SD kartu podporovanú do veľkosti až do 128 GB. Zariadenie je vybavené stavanou batériou 300 mAh, ktorá pri plnom nabití zabezpečuje nepretržité nahrávanie na približne do 2 hodín, taktiež je možné zariadenie napojiť na klasickú elektrickú sieť a tým pádom môže budík so skrytou kamerou fungovať nepretržite. 
 

pinhole kamera spy

Mini pinhole Full HD kamera s batériou a detekciou pohybu + WiFi + podpora micro SD 128 GB - je presne tým čo si predstavíte pod pojmom špionážna kamera. Vďaka jej kompaktnému dizajnu a mini šošovke (len 10x10mm)  je možné ju nenápadne umiestniť takmer kdekoľvek (či už skryť do nejakého predmetu). Zábery zaznamenané mini kamerou sú v rozlíšení Full HD 1920 x1080 a fotografie v rozlíšení 4032 x 3024, teda vysoko postačujúce pre detailné záznamy. Zariadenie podporuje pripojenie WiFi a je bezdrôtová čo umožňuje jednoduchú inštaláciu na stenu, alebo strop a následne môžete ovládať všetky funkcie kamery prostredníctvom voľne dostupnej aplikácie pre smartfóny (iOS, Android) kde môžete meniť rozlíšenie videa, dĺžku jednotlivých videí, spôsob nahrávania - detekcia pohybu alebo nepretržité nahrávanie. Bezpečnostnú kameru je možné pripojiť k domácemu routru cez WIFI alebo P2P čo Vám umožní sledovať obraz hocikedy a hocikde pomocou Vášho mobilného telefónu. Spy špionážna kamera podporuje micro SD pamäťové karty do veľkosti až 128 GB. Kamera je napájaná 1200 mAh batériou, no pomocou napájacieho kábla ju viete zapojiť aj na trvalé napájanie napr do zásuvky pomocou sieťového AC/DC adaptéra.

 

Tipy na skrytie a používanie skrytej SPY kamery

1. Skontrolujte, či neporušujete žiadne právne predpisy.

Všeobecne možno povedať, že používanie spy špionážnych kamier ako aj špionážnej techniky je veľmi diskutabilné. Naše zákony výslovne zakazujú používanie kamier v miestach, kde je samozrejmé, že je potrebné zachovať ochranu súkromia ako napríklad v spálni alebo kúpeľni, toalete. Ak sa chystáte inštalovať špionážnu kameru v kúpeľni, je potrebné sa uistiť, že to robíte legálne, alebo sa Vám ľahko môže stať, že budete musieť čeliť obvineniu, plateniu za právnikov či dokonca hrozbe väzenia. Okrem toho existujú osobitné zákony upravujúce zvukový záznam rozhovorov, ktoré sa môžu líšiť od videozáznamov. Takže ak sa rozhodnete použiť skrytú kameru, skontrolujte zákony v danom štáte, aby ste sa ubezpečili, že sa vyhnete problémom. 

Ak zamestnávate pestúnky, zdravotné sestry, gazdiné alebo iných zamestnancov, uistite sa, že máte s nimi uzatvorenú písomnú zmluvu o ich súhlase so záznamom skrytej kamery. A v tejto zmluve môžete uviesť dohodnuté podmienky, že ich môžete kedykoľvek sledovať alebo ich nahrávať, zatiaľ čo oni sa budú vykonávať svoju prácu. To, že budete mať jasný súhlas Vám dá určitú ochranu, že boli oboznámení s monitorovaním, a to v prípade, že budete niekedy potrebovať dokázať ich správanie či konanie.

2. Skontrolujte, či skrytá kamera pracuje presne tak, ako potrebujete.


Najlepší spôsob, ako čo najlepšie ukryť a použiť špionážnu kameru je precvičovať a praktizovať nahrávanie. Akonáhle nájdete špionážnu kameru, ktorú chcete použiť, je potrebné, aby ste sa ubezpečili, že ju vyskúšate za presných podmienok, v ktorých chcete praktizovať nahrávanie. Takže ak sa chystáte zachytiť video niekoho, kto vstupuje do miestnosti v noci, uistite sa, že vaša kamera bude pracovať na základe týchto presných podmienok. Nič nie je tragickejšie ako získať video o tom, čo chcete nahrávať, a napokon a nie je možné rozoznať to čo chcete, alebo záznam nie je z dobrého uhla prípadne kamera nedisponuje nočným videním aťd. Takže ešte raz skontrolujte čo očakávate od záznamu a či je vaša špionážna kamera vhodná a správne nastavená. Testujte, testujte a znova testujte.

3. Dobré miesta pre ukrytie skrytej kamery

Aby ste prišli na to, kam umiestniť kameru, stačí sa pozrieť po miestnosti a zistiť, kde môže byť malá kamera ľahko skrytá.

Závesné svetlá a lustre - svetlá na strope sú skvelým miestom pre skrytú kameru. Len málo komu napadne, žeby tam mohla byť umiestnená spy kamera.

Nábytok ako stôl, nočný stolík a komoda - Vzhľadom k tomu, že väčšina izieb má nábytok, môže to byť dobré miesto pre skrytú kameru, schovanú za určitým bežným objektom či predmetom, ako sú hodiny alebo rádio. Samozrejme, že si môžete zadovážiť aj skrytú kameru v hodinách a mať ju priamo na nočnom stolíku.

Záclona, záves či garniža - ďalším skvelým miestom pre skrytie kamery môže byť za záclonou alebo závesom, alebo na garniži. Ak chcete malú špionážnu kameru, môžete ju pripojiť na hornej strane závesu, záclony, alebo priamo na garnižu.

TV Set - Umiestnenie malej kamery v blízkosti televízora alebo na hornej strane televízora by to bol dobrý nápad. Ak tak urobíte, uistite sa, že je trochu mimo priameho zorného poľa, takže si nikto nevšimne kameru len tak ľahko.

Laptop alebo počítač - ak máte počítač a iné počítačové zariadenie, položené okolo na stole, nemalo by byť príliš ťažké nájsť spôsob, ako skryť kameru.

Polica na knihy - umiestnenie skrytej kamery v knižnej poličke by mohol byť dobrý nápad. Zvlášť, keď je skrytá kamera je v tvare knihy, alebo môžete upraviť knihy tak, aby držali kameru nenápadne medzi knihami.

Dekoračný predmet - akákoľvek váza, rám obrazu alebo iný ozdobný predmet vrátane hračiek, ktoré môžu zakryť alebo skryť kameru, bude dobrý nápad na umiestnenie.

Zrkadlá - dalo by sa kúpiť dvojstranné zrkadlo a tam dať špionážnu kameru. Alebo v opačnom prípade je možné kúpiť priamo zrkadlo so zabudovanou skrytou kamerou.

Lampy - dá sa vybrať jedna žiarovka alebo lampa von a dať dovnútra špionážnu kameru ukrytú v lampe.

Kvety a rastliny - dalo by sa dať malú kameru dovnútra kvetu alebo do kvetináča a položiť ju na okenný parapet napríklad. Skrytie v pestrofarebných rastlinách bude fungovať obzvlášť dobre.

 

Dúfame, že tieto tipy a návrhy týkajúce sa skrytých a špionážnych kamier vám pomôže odsledovať a zaznamenať, a to bezpečne a efektívne. Širšiu ponuku špionážnach kamier nájdete priamo na stránke COOL-MANIA.eu