Náš príbeh

Ako sme začali a aký bol príbeh a história nášho e-shopu Cool-mania? Tu sa Vám pokúsime rozpísať ako to všetko začalo od roku 2010 až po súčasnosť :) Takže pohodlne sa usaďte a prečítajte si, cestu ktorou sme si prešli a ktorou kráčame doteraz. Bez Vašej podpory by sme neboli tam kde sme teraz..

Toto sme MY v začiatkoch našej cesty:)

cool-mania team

Písal sa ROK 2010...

Tento rok bol pre náš tím rokom založenia webu Cool-mania. Začali sme v skromných, malých priestoroch 3 kancelárií a skladových priestorov, v podkorví, kde v letných mesiacoch bolo ako na Sahare :) Ale vďaka elánu, ktorý sme do toho vložili, brali sme to ako výzvu, že začiatky bývajú ťažké a my sme to teda nevzdali ani navzdory teplu, alebo malým priestorom. A takto nejak to vyzeralo v našej kancelárii na foto nižšie.

staré priestory firmy cool-mania  

Takto vyzerala prvá verzia webu COOL-MANIA

Zvládli sme to a aj napriek ťažším podmienkam a menším priestorom sme vytvorili prvú verziu e-shopu z roku 2010 kde sme mali naozaj len pár produktov, spustili sme objednávkový systém aj expedíciu tovaru. Zatiaľ náš web fungoval len pre 3 jazykové mutácie. Aj tak bolo práce dosť, hlavne vychytať všetky "muchy", ktoré sa vyskytujú pri každodennej práci na e-shope, zabehnúť systém objednávok, expedíciu, dopĺňanie skladu aj ekonomické a fakturačné povinnosti. Učili sme sa za pochodu:)

cool-mania stará web stranka
 

ROK 2011 

Aby sme sa dostali do povedomia a zviditeľnili náš e-shop a získali nových zákazníkov, tak sme si dali za cieľ navštíviť lokálne hudobné festivaly, ako napríklad BEEFREE 2011, DOWNLOAD festival ZV atď - kde sme mladým ľudom prezentovali naše produkty. Podarilo sa nám zozbierať prvotné, veľmi dôležité kontakty a získať spätnú väzbu od zákazníkov a aj na základe toho sme rozšírili náš segment ponúkaných produktov, ktorý zo začiatku tvorili len LED produkty, ako svietiace tričká, svietiace opasky, párty produkty a iné.

 festival befree 2011 cool-mania web stanok

download festival cool-mania prezentacia download festival cool-mania predajný stánok

ROK 2012

Tento rok 2012 sme sa zamerali hlavne na rozšírenie sortimentu z cca 100 produktov na cca 300 produktov, aj keď sme sa museli uskromniť v malých skladových priestoroch cca 60m2. To bolo dosť náročné, keďže nám takmer denne prichádzali nové a nové krabice s tovarom a pomaly sme sa nemali ani kam pohnúť. Museli sme si nájsť nejaký systém, aby nás krabice a tovar nevytlačili z kancelárie, ale všetko sme robili s láskou a stále nás to bavilo:)

povodne priestory firmy cool-mania media leaders sro

ROK 2013

Prišiel čas kedy sme vedeli, že sa musíme posunúť ďaľej a nájsť nové partnerstvá, nové produkty a rozhodli sme sa navštíviť výstavy elektroniky v Hong Kongu. Výstavy boli pre nás veľkým prínosom, pomohli nám zorientovať sa vo veľkom svete biznisu. Bola to príležitosť získať nové kontakty na obchodných partnerov a získali sme ešte väčší prehľad o nových inovatívnych produktoch, trendoch a čo najviac práve "letí" a čo by sme mohli začať predávať aj na našom webe. A po zozbieraní kontaktov a informácií o dodávateľoch, sme začali rozbiehať aj ďalšie druhy nášho sortimentu ako napríklad kamery, spy veci, alebo rôzne zaujímavé gadgety, alebo vychytávky.

hongkong electronics fair cool-mania navšteva vystava hong kong cool-mania media leaders firma

Náš CEO Mário na veľkej výstave v Hong Kongu

asiaworld expo mario bruchanik
 

ROKY 2014-2015

V týchto rokoch 2014 - 2015 sme sa rozhodli certifikovať systémom manažérstva kvality ISO 9001. Aby sme získali dôveru našich zákazníkov ešte viac, tak sme sa rozhodli implementovať systém manažerstva kvality ISO 9001 a zmapovať všetky procesy od prijatia objednávok cez expedíciu tovaru atď, postup pri reklamáciách, atď. Všetky procesy v našej poločnosti sú starostlivo monitorované a majú svoje presne dané postupy ako sa riešia. Je to určite krok zvýšeniu konkurencieschopnosti a kredibilite našej spoločnosti aj na medzinárodnej scéne.  

iso 9001 certifikat media leaders sro

ROKY 2016-2018

Tie roky 2016 - 2018 boli pre nás kľúčové čo sa týka vytvorenia úplne nového webu Cool-mania, pridania veľa funkcií a rozšírenie jazykových verzií na 20 (momentálne ich máme až 38). Takisto sme sa zamerali na pridávanie nových produktov, ktorých už v tom čase máme cca 2000 (v súčasnosti už viac ako 5000). Nové produkty z rôznych kategórií ako sú auto moto sekcia, kde sme získali spoluprácu s kvalitnými dodávateľmi kamier a cúvacích systémov. Rozbehla sa aj kategória špionážnych produktov, vychytávky, gadgety a aj párty vecičky. Pridali sme novú kategóriu beauty aj outdoor, ktoré si ihneď našli svojich fanúšikov. 
 

cool-mania novy vzhlad webstranky
 

ROK 2019

ROK 2019 bol pre nás kľúčový z pohľadu sťahovania do nových priestorov. Dospeli sme do štádia, kedy sme už nemali kde uskladniť tovar od našich dodávateľov a už bolo doslova nevyhnutné presťahovať sa do nových, vlastných priestorov. Rozrástol sa nielen náš sortiment, ale aj náš kolektív na 8 cool-maniakov :) A teda už sme sa museli poobzerať po väčších priestoroch. A tak sme boli obhliadnuť nové skladové priestory s kanceláriami a baliarňou, kde sme si vedeli predstaviť naše budúce fungovanie a podarilo sa:) Veď posúdťe sami.

obhliadka novych priestorov cool-mania

Pôvodný návrh - vizualizácia showroomu 

Najprv to bolo len prázdne miesto, ale s veľkými možnosťami pre prevádzku a keďže v práci strávime veľa času, museli sme myslieť aj na to ako prispôsobiť a zladiť chod e-shopu s podmienkami pre komfort ľudí, ktorí tam pracujú, ako aj zákazníkov, ktorí k nám prídu osobne si tovar pozrieť a zakúpiť. A tak sme si nechali pripraviť prvotnú vizualizáciu ako budú vypadať pracovné priestory, sklad, kancelárie, sociálne zariadenia, kuchynka a aj showroom, ktorý bude slúžiť nielen ako vstupný priestor pre klientov, ale aj ako prezentácia našich produktov. Takže víziu sme mali a mohlo sa začať s prípravami na rekonštrukciu.

vizualny navrh showroom cool-mania media leaders sro

A pustili sme sa do prestavby... 

Najprv sa začali prerábať vnútorné priestory, členenie priečok kancelárií, showroomu, skladu atď. Súbežne sme museli riešiť inštaláciu elektrických rozvodov, klimatizácie, rekuperácie, obklady, dlažby, sociálne zariadenie aťd. Trošku neskôr prišla na rad príprava skladových priestorov, skladanie regálov na tovar na 2 poschodiach. K tomu sa zariaďovali kancelárie od kancelárskych stolov a stoličiek, cez počítače, tlačiarne, telefóny, kancelárske potreby až po perá na stoloch :)

prerábka nových priestorov cool-mania príprava skladu media leaders sro skladové priestory príprava coolmania

Nezabudli sme ani na reklamu polep priestorov... 

A to všetko sa dialo popri zachovaní každodenného fungovania e-shopu v starých priestoroch, keďže sme museli zachovať plynulý chod objednávok a expedícia tovaru pre našich zákazníkov. Nesmela chýbať ani úprava vonkajších priestorov, polepenie reklamných fólií aby nás ľudia našli na novej adrese:)

cool-mania polep priestorov

A napokon sťahovanie a presun skladu do nových priestorov

A to už bol totálny chaos kde sa musela prispôsobiť prevádzka e-shopu v nových priestoroch (v tom najvyťaženejšom vianočnom období) a zároveň k tomu zladiť sťahovanie tisícok vecí a triedenie a ukladanie tovaru do regálov, a to všetko popri normálnom chode e-shopu a vybavovania objednávok, čo sa zdalo nemožné, ale my sme aj toto zvládli :) 

stahovanie firmy cool-mania firemne priestory stahovanie coolmania sklad doplnanie tovaru cool-mania
skladove priestory media leaders sro firemna nastenka cool-mania media leaders sro

Dali sme to! Firma presťahovaná, kolaudácia ako sa patrí a ideme na to :)

kolaudacia oslava firma cool-mania media leaders sro

ROKY 2020 - súčasnosť

A takto vyzerá naša firma dnes, keď ku nám zavítate:) Zvládli sme to a to aj napriek veľmi ťažkému obdobiu keď v roku 2020 prišli zlé časy Covidu-19, ktorý našu firmu donútil odstaviť na pár týždňov a bolo to naozaj cítiť na počte celkových objednávok.
Bojovali sme ako všetci, dúfali v lepšie zajtrajšky a neustále sa snažili posúvať vpred a prinášať Vám nové a nové produkty a zlepšovať sa pre Vás.

nove priestory coolmania showroom media leaders sro showroom cool-mania vitriny produkty cool-mania

Zápis ochrannej známky ® pre COOL MANIA je už oficiálny...

 zapis o ochrane znamky cool-mania 

Sme tu spolu s vami už od roku 2010 :)

cool-mania team spolocna fotka media leaders sro

A veríme, že ešte veľa ďaľších rokov nás s Vami čaká...

COOLOVÉ DARČEKY & SKVELÉ VYCHYTÁVKY