Reklamácie a vrátenie

Objednaný tovar nie je v poriadku, alebo nie je podľa tvojich predstáv? Poradíme ti, ako môžeš tovar reklamovať, prípadne ti pomôžeme s jeho bezproblémovým vrátením.

Chcem reklamovať tovar, alebo zásielku

Ak kúpený produkt nefunguje správne, postaráme sa o pomoc s nastavením, či o opravu, výmenu. Musíš pritom vyplniť reklamačný formulár a poslať spolu s tovarom na našu adresu.

Reklamovať tovar 

Chcem odstúpiť od zmluvy a vrátiť produkt

Do 14 dní môžeš odstúpiť od kúpnej zmluvy, teda vrátiť tovar kúpený v našom eshope bez udania dôvodu. Musíš pritom vyplniť formulár na odstúpenie od zmluvy  a poslať spolu s tovarom na našu adresu.

Vrátiť tovar 

 

FAQ - Odpovede na najčastejšie otázky

1. Ako sa viem spojiť s Reklamačným oddelením?

Naše Reklamačné oddelenie môžeš kontaktovať telefonicky na čísle: +421 940 240 464 alebo zaslaním e-mailu na: info@cool-mania.eu. Sme ti k dispozícii každý pracovný deň medzi 08:30 - 16:00. 

 

2. Ako dlho trvá vybavenie reklamácie?

Reklamácie vybavujeme obratom, najneskôr však do 30 dní odo dňa prijatia na sklad.

 

3. Ako postupovať pri vrátení tovaru?

Odstúpiť od zmluvy a vrátiť tovar bez udania dôvodu môžeš do 14 dní od momentu, kedy si prevezmeš tovar ty, alebo tebou určená osoba. Po vrátení tovaru ti vrátime zaplatenú kúpnu sumu formou peňažnej platby. Bližšie informácie nájdeš v časti Odstúpenie od zmluvy.

 

4. Môžem odstúpiť od zmluvy, ak nakupujem ako firma?

Nie, bohužiaľ firma nie je konečný spotrebiteľ a nemôže tak vrátiť tovar v zákonnej lehote do 14 dní ako pri fyzických osobách. Je, ale možné sa dohodnúť na výmene tovaru za iný.

 

5. Kto znáša náklady na dopravu vráteného tovaru?

Vrátenie tovaru späť do nášho skladu je plne v tvojej kompetencii. Týka sa to aj nákladov s tým spojených.

 

6. Kam mám poslať tovar, ktorý chcem vrátiť?

Skôr než tovar vrátiš, tak ho poriadne zabaľ a na vonkajší transportný obal balíka nalep štítok s našou adresou. Adresa, kam poslať balík s vráteným tovarom:


Media Leaders s.r.o. (RETURN)
Dlhá 4
974 05 Banská Bystrica
Slovensko


Upozornenie: Za to, v akom stave preberieme tvoj balík od prepravcu, nemôžeme niesť zodpovednosť. Preto tovar pred odoslaním daj do pôvodného stavu, v akom ti prišiel od nás, a samotnú krabicu vyplň materiálom, ktorý ochráni tovar pred poškodením počas prepravy. Ak sa aj napriek tomu tvojej zásielke cestou k nám niečo stane, urýchlene sa obráť na prepravcu, ktorý od teba balík prevzal, a uplatni si náhradu škody.

 

7. Chcem vymeniť tovar (napr. z dôvodu nesprávnej veľkosti). Ako mám postupovať?

Pokiaľ daný tovar nebol vôbec používaný (teda nie sú na ňom žiadne nečistoty - vlasy, špina, aťd), bol len vyskúšaný je možné tovar zameniť za inú veľkosť. Je však nutné vyplniť reklamačný formulár a uviesť do poznámky žiadosť o výmenu za iný produkt / inú veľkosť.

 

8. Môžem vrátiť hocijaký typ tovaru?

Určite nie. Zákon presne definuje, ktoré kategórie tovarov nemožno vrátiť. Napríklad in-ear slúchadlá (spy slúchadlá) a podobne.

Kupujúci nemôže odstúpiť od zmluvy, predmetom ktorej je

  1. predaj tovaru zhotoveného podľa osobitných požiadaviek kupujúceho, tovaru vyrobeného na mieru alebo tovaru určeného osobitne pre jedného kupujúceho (napr. výroba loga neon či pre gobo projektor, menovky na mieru podľa požiadavky kupujúceho),
  2. predaj tovaru, ktorý podlieha rýchlemu zníženiu akosti, alebo skaze,
  3. predaj tovaru uzavretého v ochrannom obale, ktorý nie je vhodné vrátiť z dôvodu ochrany zdravia alebo z hygienických dôvodov a ktorého ochranný obal bol po dodaní porušený (napríklad slúchadlá typu in-ear - spy slúchadlá, nitritový čistič, aťd.),
  4. poskytovanie elektronického obsahu inak ako na hmotnom nosiči, ak sa jeho poskytovanie začalo s výslovným súhlasom spotrebiteľa a spotrebiteľ vyhlásil, že bol riadne poučený o tom, že vyjadrením tohto súhlasu stráca právo na odstúpenie od zmluvy (napríklad softvérová digitálna/elektronická licencia).

 

9. Kedy dostanem späť svoju platbu za vrátený tovar?

Peniaze za vrátený tovar posielame najneskôr do 14 dní od prijatia balíka a kontroly vráteného tovaru. Na spracovanie tovaru z odstúpenia od zmluvy máme zo zákona 14 dní odo dňa prijatia v sklade. Peniaze dostaneš späť rovnakou metódou, ako prišla platba k nám. Pri expresných platbách (Kreditná karta, Google Pay, Apple Pay a pod.) ti peniaze prídu na účet do 3 pracovných dní. Bankový prevod zvyčajne trvá 1-3 pracovných dní. Ak bola platba na dobierku, tak musíš vyplniť číslo účtu v IBAN formáte na vrátenie peňazí a vrátime platbu cez bankový prevod.