Top 10: Najlepšie špionážne kamery na trhu

Top #10: Najlepšie špionážne kamery na trhu. Prinášame Vám prehľad - tie najužitočnejšie spy kamery, ktoré boli vyrobené. Zároveň Vám prinášame aj praktické tipy ako a kde je najlepšie umiestniť spy kameru, či otázky ohľadom zákonnosti použitia.

Potrebujete skrytú kameru, aby ste zaznamenali niečo tajne alebo diskrétne? Máte rodinu, ktorú chcete chrániť alebo potrebujete ustrážiť svoj majetok? Skryté kamery sú často potrebné práve na odsledovanie situácie, bez toho aby niekto vedel, že to monitorujete a nahrávate, alebo keď je potrebné zaznamenať niečo vzdialené, keď sa práve nemôžete na tom mieste nachádzať. Tam kde je jednoduchý monitorovací kamerový systém príliš veľký a viditeľný na zaznamenávanie v tajnosti, tak tam malé alebo skryté špionážne kamery môžu byť pre Vás ideálnym riešením.

Existuje mnoho dôvodov, prečo používať skryté kamery alebo špionážne kamery. Spy kamery sú veľmi užitočné ako pomoc pri sledovaní a ochrane blízkych. Takže ak máte starších rodičov alebo malé dieťa, aby ste mohli vidieť, ako sa im darí a ako je o nich postarané, keď nie ste s nimi, kamera môže byť rozhodujúca pri zisťovaní, či je vaša rodina v bezpečí. Ak práve riešite nejaké spory, môže byť užitočné natočiť výmeny, stretnutia či diskusie aby sa zabránilo pochybeniu. Takisto aj napríklad také rozvody môžu byť veľmi chaotické a môže byť veľmi užitočné mať záznam udalostí ku právnej ochrane. Ak máte problémy s obvinením či väzbou, nahrávka ukáže či dokáže súdom, veci tak ako sa skutočne stali a to môže byť rozhodujúci faktor.

Takže, ak si myslíte, že by bolo užitočné pre vás mať skryté nahrávky, neváhajte použiť skryté špionážne kamery. Spy kamera je ľahko použiteľná a cenovo dostupná. Ak chcete byť dobrý kameraman, tak osoba, ktorá je snímaná si nesmie byť vedomá toho, že je nahrávaná. Takže špionážna kamera musí byť nenápadná, splynúť s pozadím, alebo môže byť ľahko skrytá v niečom tak, aby v žiadnom prípade nebola nápadná. Špionážna technika je v dnešnej dobe veľmi používaná.

Takže, nech sa páči, tu sú naše tipy pre Top 10 zoznam skrytých kamier počnúc kamerami, ktoré môžete ľahko skryť až po kamery dobre skryté v obyčajných veciach.

#10 Kamera v hodinkách FULL HD s IR nočnými LED s 4GB

kamera v hodinkach

Nenápadná kamera vždy po ruke. Táto kamera v hodinkách je Vám kedykoľvek k dispozícii, keď potrebujete niečo nenápadne a hlavne rýchlo nahrať. Okrem toho, že je flexibilná a pripravená kedykoľvek na použitie, kamera sníma vo Full HD kvalite 1920x1080px a má pohodlné ovládanie. IR nočné osvetlenie ponúka využitie kamery aj v noci a všetky vaše nahraté súbory môžete ukladať priamo na vstavanú 4GB pamäť. Vynikajúca kamera pre tých, ktorí nestrácajú čas a vedia pohotovo reagovať.

#9  Gombíková kamera ultra mikro s FULL HD

gombííková ultra kamera

Tak táto mikro kamera má tak malé rozmery, že aj ten najnáročnejší detektív bude spokojný s jej použitím. Gombíková kamera ponúka Full HD rozlíšenie, musí však byť napájaná z externej batérie či cez USB adaptér. Ponúka 2 možnosti nahrávania – buď stlačením jedného tlačítka pre spustenie okamžitého záznamu, alebo si môžete nastaviť detekciu pohybu a zachytiť potrebné zábery bez toho, aby ste boli na mieste sledovania. Všetky nahrané video súbory sa ukladajú na pamätovú kartu (podpora micro SD až do 32GB).


#8 Kamera USB kľúč s detekciou pohybu

kamera v usb kluci
 
Šikovný pomocník do domácnosti, ktorý bude strážiť váš dom či byt, alebo usvedčí nevítaného hosťa, ktorý chce niečo odcudziť, alebo sa vám chce dostať do počítača. USB rekordér + kamera ukrytá v USB kľúči má schopnosť detekcie pohybu, čiže s ňou získate rukolapný dôkaz o zlodejoch alebo neželanom vstupe do vášho PC.  Kamera nahráva video alebo vytvára fotografie, a svojím nenápadným prevedením poskytuje užívateľovi cenné služby. Môžete ju zobrať kedykoľvek zo sebou a nikoho ani len nenapdne, že sa jedná o skrytú kameru. Podpora pamätových kariet micro SD do 32GB.
 


#7 Kamera v senzore pohybu s HD 1280x720 a IR LED 

kamera v pohybovom senzore

Táto špionážna kamera skrytá v imitácii pohybového senzora k alarmu sa výborne hodí na indoor ale aj outdoor použitie. Keďže disponuje s detekciou pohybu, je vhodná na monitorovanie bytových alebo priemyselných priestorov. Akonáhle zaznamená senzor pohyb, spustí nahrávanie v HD kvalite. A keďže má aj nočné IR LED osvetlenie, a je permanentne napájaná cez adaptér z elektrickej siete, poskytuje tak dlhodobé (niekoľko dňové) monitorovanie vo dne i v noci. A v neposlednom rade má podporu pamäťovej karty až do 32GB, čo určite oceníte. Ideálne riešenie aj na ochranu chát, pozemkov, aťd.
 


#6 Kamera v kľúčenke HD 1280x720 s IR LED

kamera v klucenke

 

Mini kamera v kľúčenke. Je to dokonalá kamera, ktorá so svojimi mini rozmermi poskytuje profesionálny výkon s perfektnou HD kvalitou obrazu a zvuku. Keďže vynikajúco imituje skutočné diaľkové ovládanie od auta, je úplne nenápadná a navyše disponuje s detekciou pohybu. Nikto ani netuší, že tento nenápadný prístroj sa spustí v okamihu ako zaznamená pohyb pred kamerou, a svojmu majiteľovi poskytne dokonalé nahrávky monitorovaného priestoru, alebo poslúži ako dôkaz podozrivej činnosti. A to dokonca aj počas noci, pretože kamera má nočné IR osvetlenie (síce dosvit iba pár cm) a s podporou micro SD karty až do 32 GB kde budú Vaše nahrávky uložené. Môžete ju mať prakticky kdekoľvek pri sebe.

#5  Budík kamera FULL HD s IR LED

kamera v budiku

Tak tomuto sa vraví multifunkčný prístroj. Budík? Kamera? Hodiny? Vyberte si... Tento budík s kamerou má toľko funkcií, že aj náročný užívateľ bude spokojný. Nielenže zobrazuje čas, dátum, ale aj fotografuje a zaznamenáva video so zvukom vo Full HD kvalite. A ak Vám nestačí 8 hodinová energia z vysokokapacitnej lítiovej batérie, tak s pomocou trvalého napájania cez adaptér do elektrickej siete či cez USB k počítaču sa nemusíte obmedzovať výdržou batérie. A dokonca aj počas noci budete mať monitorovaný priestor vďaka nočnému videniu s 10 neviditeľnými IR LED svetlami a funkcii detekcia pohybu, kde sa záznam hneď ukladá na mikro SD kartu, podpora až do 32 GB. Ideálna kamera do kancelárií, bytov, domov aťd. Každý si bude myslieť, že sa jedná o klasický budík.

#4 Okuliare s kamerou s FULL HD 1920x1080

stylove okuliare s kamerou

Dnes je nosenie okuliarov úplne bežné a dokonca je to aj výborný módny doplnok. Komu by prišlo na um, že sa v nich môže skrývať spy kamera s Full HD kvalitou obrazu aj zvuku?  A dokonca aj s kvalitným mikrofónom. Je to tak jednoduché... Stačí si nasadiť tieto štýlové okuliare, a jediným tlačidlom ovládate zapnutie aj vypnutie nahrávania, a točte čo chcete a čo vidíte, či už Ste na dovolenke, prechádzate sa po ulici, alebo oslavujete na párty. Kamera má podporu mikro SD karty až do 32 GB. Natočte si všetko čo potrebujete z ideálneho uhla a bez strachu z odhalenia.

#3 Kamera v pere FULL HD - 8GB pamäť

kamera v pere

Tak toto je úžasné. Každý pozná pero na písanie a pre každého je klikanie tlačítka normálna vec, veľa ľudí automaticky a podvedome šťuká s tlačítkom pera, je to tak prirodzené... A práve preto je táto Full HD kamera v pere tak nenápadná, pretože nikomu ani nenapadne, že dlhým podržaním tlačítka sa spustí záznam kamery a dvojklikom sa pero prepne do režimu fotenia. Snímky a videá sa automaticky ukladajú na internú 8G pamäť. Pero je vybavené citlivým mikrofónom  a a super obrazovým snímačom, ktorý dokáže snímať video aj pri nízkom osvetlení. A navyše, týmto perom sa dá aj písať a môžu sa meniť náplne. Je to výborný spoločník na Vaše cesty s ktorým zaznamenáte všetko čo potrebujete.

#2 Pinhole kamera s rybím okom až 185 °

pinhole kamera

Tam kde nemá použitie mini klasická kamera alebo menšia kamera, tam potrebujete túto Full HD mikro Pinhole kameru. Kameru môžete inštalovať do vyvŕtanej diery alebo nosiť ako súčasť oblečenia. Vďaka jej miniatúrnym rozmerom patrí medzi najnenápadnejšie mini kamery. Pomocou diaľkového ovládača môžete nahrať video, alebo zaznamenať zvuk až po dobu 7 hodín na jedno nabitie vstavanej dobíjateľnej lítiovej batérie. Kamera podporuje mikro SD kartu až do 32 GB pre uloženie záznamu. Táto pinhole kamera má skvelý širokouhlý objektív s uhlom až 185° a vstavaný mikrofón.  A navyše disponuje detekciou pohybu, čo zaraďuje túto pinhole kameru medzi kamery s výborným technickým vybavením a perfektnou použiteľnosťou.
 

#1 Mini SPY kamera IP Wifi s live prenosom

mini spy wifi kamera

 

Víťazom sa stáva pravdepodobne najmenšia wifi kamera s live prenosom na svete! Má tak malé rozmery ako minca. Ale napriek svojim mini rozmerom poskytuje unikátny prenos video záznamu so zvukom priamo do vášho PC alebo mobilu.  A je neuveriteľné, že má wifi dosah signálu kamery až do 100 m v otvorenom priestore, a nahráva vysoko kvalitné video a zvuk v reálnom čase vo vašom mobile či PC, kde si rovno uložíte záznam. Na použitie kamery stačí jedna batéria (CR2 3V), ktorá vydrží do 2 hodín záznamu, poprípade si môžete dokúpiť set príslušenstva pre pripojenie na USB ak chcete permanentné napájanie. Je vhodná pre indoor aj outdoor využitie. Je možné ju napojiť aj ako klasickú IP kameru cez wifi router a tým pádom sa na ňu môžete napojiť kdekoľvek vo svete, kde je dostupné internetové pripojenie. Jednoducho šampión medzi spy kamerami.

 

Tipy na skrytie a používanie skrytej SPY kamery

1. Skontrolujte, či nie neporušujete žiadne právne predpisy.

Všeobecne možno povedať, že používanie spy špionážnych kamier ako aj špionážnej techniky je veľmi diskutabilné. Naše zákony výslovne zakazujú používanie kamier v miestach, kde je samozrejmé, že je potrebné zachovať ochranu súkromia ako napríklad v spálni alebo kúpeľni, toalete. Ak sa chystáte inštalovať špionážnu kameru v kúpeľni, je potrebné sa uistiť, že to robíte legálne, alebo sa Vám ľahko môže stať, že budete musieť čeliť obvineniu, plateniu za právnikov či dokonca hrozbe väzenia. Okrem toho existujú osobitné zákony upravujúce zvukový záznam rozhovorov, ktoré sa môžu líšiť od videozáznamov. Takže ak sa rozhodnete použiť skrytú kameru, skontrolujte zákony v danom štáte, aby ste sa ubezpečili, že sa vyhnete problémom. 

Ak zamestnávate pestúnky, zdravotné sestry, gazdiné alebo iných zamestnancov, uistite sa, že máte s nimi uzatvorenú písomnú zmluvu o ich súhlase so záznamom skrytej kamery. A v tejto zmluve môžete uviesť dohodnuté podmienky, že ich môžete kedykoľvek sledovať alebo ich nahrávať, zatiaľ čo oni sa budú vykonávať svoju prácu. To, že budete mať jasný súhlas Vám dá určitú ochranu, že boli oboznámení s monitorovaním, a to v prípade, že budete niekedy potrebovať dokázať ich správanie či konanie.

2. Skontrolujte, či skrytá kamera pracuje presne tak, ako potrebujete.


Najlepší spôsob, ako čo najlepšie ukryť a použiť špionážnu kameru je precvičovať a praktizovať nahrávanie. Akonáhle nájdete špionážnu kameru, ktorú chcete použiť, je potrebné, aby ste sa ubezpečili, že ju vyskúšate za presných podmienok, v ktorých chcete praktizovať nahrávanie. Takže ak sa chystáte zachytiť video niekoho, kto vstupuje do miestnosti v noci, uistite sa, že vaša kamera bude pracovať na základe týchto presných podmienok. Nič nie je tragickejšie ako získať video o tom, čo chcete nahrávať, a napokon a nie je možné rozoznať to čo chcete, alebo záznam nie je z dobrého uhla prípadne kamera nedisponuje nočným videním aťd. Takže ešte raz skontrolujte čo očakávate od záznamu a či je vaša špionážna kamera vhodná a správne nastavená. Testujte, testujte a znova testujte.

3. Dobré miesta pre ukrytie skrytej kamery

Aby ste prišli na to, kam umiestniť kameru, stačí sa pozrieť po miestnosti a zistiť, kde môže byť malá kamera ľahko skrytá.

Závesné svetlá a lustre - svetlá na strope sú skvelým miestom pre skrytú kameru. Len málo komu napadne, žeby tam mohla byť umiestnená spy kamera.

Nábytok ako stôl, nočný stolík a komoda - Vzhľadom k tomu, že väčšina izieb má nábytok, môže to byť dobré miesto pre skrytú kameru, schovanú za určitým bežným objektom či predmetom, ako sú hodiny alebo rádio. Samozrejme, že si môžete zadovážiť aj skrytú kameru v hodinách a mať ju priamo na nočnom stolíku.

Záclona, záves či garniža - ďalším skvelým miestom pre skrytie kamery môže byť za záclonou alebo závesom, alebo na garniži. Ak chcete malú špionážnu kameru, môžete ju pripojiť na hornej strane závesu, záclony, alebo priamo na garnižu.

TV Set - Umiestnenie malej kamery v blízkosti televízora alebo na hornej strane televízora by to bol dobrý nápad. Ak tak urobíte, uistite sa, že je trochu mimo priameho zorného poľa, takže si nikto nevšimne kameru len tak ľahko.

Laptop alebo počítač - ak máte počítač a iné počítačové zariadenie, položené okolo na stole, nemalo by byť príliš ťažké nájsť spôsob, ako skryť kameru.

Polica na knihy - umiestnenie skrytej kamery v knižnej poličke by mohol byť dobrý nápad. Zvlášť, keď je skrytá kamera je v tvare knihy, alebo môžete upraviť knihy tak, aby držali kameru nenápadne medzi knihami.

Dekoračný predmet - akákoľvek váza, rám obrazu alebo iný ozdobný predmet vrátane hračiek, ktoré môžu zakryť alebo skryť kameru, bude dobrý nápad na umiestnenie.

Zrkadlá - dalo by sa kúpiť dvojstranné zrkadlo a tam dať špionážnu kameru. Alebo v opačnom prípade je možné kúpiť priamo zrkadlo so zabudovanou skrytou kamerou.

Lampy - dá sa vybrať jedna žiarovka alebo lampa von a dať dovnútra špionážnu kameru ukrytú v lampe.

Kvety a rastliny - dalo by sa dať malú kameru dovnútra kvetu alebo do kvetináča a položiť ju na okenný parapet napríklad. Skrytie v pestrofarebných rastlinách bude fungovať obzvlášť dobre.

 

Dúfame, že tieto tipy a návrhy týkajúce sa skrytých a špionážnych kamier vám pomôže odsledovať a zaznamenať, a to bezpečne a efektívne. Širšiu ponuku špionážnach kamier nájdete priamo na stránke COOL-MANIA.eu